Duša je nebo

  • Autor: Jasminka Domaš
  • Izdavač: Litteris, Zagreb i Židovska vjerska zajednica Bet Israel u Hrvatskoj
  • Godina: 2016
  • ISBN: 978-953-7250-87-4

O knjizi Jasminke Domaš Duša je nebo

Iz Pogovora Suzane Glavaš

„…Meke riječi Jasminkinih pjesama prostiru pred čitateljem Mliječnu stazu među Sazviježđem. Iznjedrile iz Duše, gdje je izvor Ljubavi, vode nas i mudro i hrabro i ponizno kroz blagdan svjetlosti, kao što su žene drevnih rabinā, posebice Brurija, palile postojano luči uma i duše za svoje muževe (Talmudske žene). Sve je ovdje zasebno, a sve opet u dodiru. Iz Jasminkinih misli koje oblikuju ove stihove doista ničuvizualizacije plamtećih cvjetovakoji se i pred čitateljevim svemirom razlete, rasprskavaju i umnožavaju, te poput kiše mirisnih latica po svakom od nas bešumno padaju. Samo žar duhovne ljubavi prepoznaje taj uzvišeni osjećaj kao pupoljke zelene iz kojih niču i mudrost i znanje…“

Log in