Ulaznica za nebo

  • Autor: Julija Koš
  • Izdavač: Židovska vjerska zajednica Bet Israel
  • Godina: 2013
  • ISBN: 978-953-7926-00-7

Julija Koš: Ulaznica za nebo, mesijanska značenja židovskog blagdana Pesaha, s jednim tekstom na suvremenome hrvatskom jeziku obrednika za dočekivanje blagdana, Hagade

Iz knjige:

„…Pesah je prvi i najstariji židovski blagdan, obljetnica dana koji su Židovi prvi put proslavili zajedno, kao narod, kako se vjeruje u proljeće 2448. godine prema židovskome tradicijskom računanju godina (1312. godine prije nove ere). On sjeća na događaj koji židovstvo smatra najvažnijim događajem u povijesti stvorenoga svijeta: Izlazak iz Egipta u slobodu pustinje oko dva i pol milijuna potomaka – muškaraca, žena i djece – židovskih praotaca Abrahama, prvoga čovjek s kojim je Bog sklopio Savez, njegovoga sina Izaka i unuka Jakova zvanoga Izrael. Od skupine rođaka, koja je prvotno brojala sedamdeset duša, kako navodi biblijski Izlazak (1,5), postali su velikim narodom…“

Log in