IZABRANA - Život Edith Stein

  • Autor: Jasminka Domaš
  • Izdavač: Litteris i Židovska vjerska zajednica Bet Israel
  • Godina: 2017
  • ISBN: 978-953-7250-98-0

Proročki duh Edith Stein ne žudi poistovjećenju s božanskom instancijom nego putem emocionalnog jedinstva s uzvišenim pathosom pronalazi svoj korijen u nebu. O toj ukorijenjenosti, na književno dojmljiv način, govori Izabrana Jasminke Domaš. (Sibila Petlevski)

Kroz cijeli roman čitatelj osjeća plamen duha, uma, srca i duše, vatru iskustva, bezumlja, strahote i ljudske katastrofe 20. stoljeća – užasan oganj, požar u kojem je bila uništena Europa i ono što su zvali europskim duhom i vrijednostima. (Ana Schoretits)

Priča o Izabranoj priča je o snazi ljubavi kojoj ni smrt ništa ne može: tragičan završetak Edithina zemaljskog puta postaje svjedokom vrijednosti njezina autentičnog života. (Vinko Mamić)

 

Video sadržaj

Više u ovoj kategoriji: « Ulaznica za nebo

Log in